Aktiviteler

Yaz Aktiviteleri

Uludağ'da bir yaz

Dünyanın en büyüleyici floralarından birine sahip Uludağ’ı baharda ve yazın gördünüz mü hiç? Baharları bütün tazeliği ve renkleri ile içinize çekeceksiniz. Yazları canlandırıcı serinliği ve sıra dışı manzaraları ile Uludağ’da hayatı yeniden keşfedeceksiniz.

Uludağ yalnızca kendi doğası ve havasıyla değil çok yakın mesafedeki gezi ve keşif olanaklarıyla da muhteşem. Alkoçlar Raya Evotelinizden çıkıp her gün bambaşka bir manzarayı keşfedecek, günlük turlarımızla harika köyler ve mimari yapılar görecek, doğada keyifli deneyimler yaşayacaksınız.

Alkoçlar Raya’nın tur etkinlikleri ile göreceğiniz her yer, heyecanını yaşayacağınız her keşif, tadına bakacağınız her lezzet, tatil keyfini sizin için her seferinde çok daha unutulmaz kılacak. Bahar ve yaz mevsimlerini Alkoçlar Raya’da şimdiye dek hiç olmadığı kadar mutlu, keyifli ve dolu dolu yaşayabilirsiniz.Alkoçlar Raya Evotel

MİLLİ PARK GEZİLERİ

Dünyanın en özel doğal parklarından birinde, dünyanın en güzel manzaralarıyla karşılaşmaya ve her adımda bambaşka bitki örtüleriyle tanışmaya hazır mısınız?
Bol oksijenli derin bir nefes alacak ve kendinizi büyüleyici bir tabiat ile ödüllendirmiş olacaksınız. 1961 yılında milli park ilan edilen bu eşsiz güzellikteki alanda gezintiye çıktığınızda, ender bitkiler hakkında da önemli bilgiler edinebilirsiniz. Milli Park gezilerimiz sırasında Tabiat Tarihi Müzesi’ni de ziyaret edebilirsiniz.

Alkoçlar Raya Evotel

YÜRÜYÜŞLER

Mis gibi bir havada sağlıklı yürüyüşlere çıkmak, ormanların içinde ister spor isterseniz de keyif amaçlı yürüyüşler yapmak size kendinizi çok iyi hissettirecek. Alkoçlar Raya’daki tatillerinizde Uludağ’ın çok sayıdaki yürüyüş parkuru, sizin için yepyeni bir alışkanlık olacak. Her mevsimde güvenli ve keyifli yürüyüş yollarına sahip olan Uludağ’da; Cennetkaya Parkuru, Sarıalan - Çobankaya Parkuru, Softaboğan Şelalesi Parkuru, Hanlar Bölgesi-Bağlı Köyü Parkuru, Zirve Tepesi Parkuru, Madenler Bölgesi - Göller Yöresi Parkuru olmak üzere toplam 6 parkur bulunuyor. Şimdiden eminiz ki sizin de adımlarımız bu parkurların tümünde sağlıklı keşiflere çıkacak.

Alkoçlar Raya Evotel

BİSİKLETLE KEŞİF

Bisiklet sizin için de yalnızca çocuklukta kalmış bir hatıra değil de hala hayatınızın keyifli bir parçası mı? O zaman tatil için Alkoçlar Raya’yı seçmekle bir kez daha harika bir tercih yapmış olduğunuzu bilmelisiniz.
Downhill bisikletçilerinin yüzlerce kişilik buluşmaları ve yarışları, çeşitli bisiklet topluluklarının gerçekleştirdiği performans tırmanışları da dahil olmak üzere Uludağ bisikletçiler için evrensel bir parkur.
Siz de tatiliniz süresince bisikletinizle bu sporun keyfini benzersiz şekilde yaşayabilirsiniz.

Alkoçlar Raya Evotel

KAMP & ATEŞ KEYFİ

Kamp ruhu başkadır. Ateşin başındaki sohbetler, mis gibi çam kokusu, küçük atıştırmalıklara eşlik eden büyük mutluluklar ve sonsuza dek sürecekmiş gibi bizi saran huzur... Her yıl Alkoçlar Raya’daki tatilinizde mevsime uygun olarak dilediğiniz gibi, hayal ettiğiniz gibi bir kamp yapabilirsiniz. Ağaçlara ipten salıncaklar kurabilir, çocukluğunuza geri dönebilirsiniz. Göller bölgesinde, Teferrüç’te, Çobankaya’da, Sarıalan’da, Kadıyayla’da ya da Uludağ’daki diğer pek çok kamp alanında yeni dostlar edinebilir, doğa tutkunları ile unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

Alkoçlar Raya Evotel

DOĞA FOTOĞRAFI

Fotoğraf çekmek, gördüğünüz eşsiz güzellikleri sevdiklerinizin de görmesi için o anları ölümsüzleştirmek ve Uludağ’da hayranlık uyandırıcı bir doğa fotoğrafçısına dönüşmek ister misiniz? Dilerseniz kendi başınıza dolaşarak muhteşem gün doğumu ve gün batımı ya da bitki fotoğrafları çekebilir, dilerseniz de fotoğraf konusunda size akıllı telefonlarla bile muhteşem sonuçlar verebilen basit teknikler öğreterek rehberlik edecek profesyonel fotoğrafçılar eşliğinde doğa fotoğrafçılığı yolculuğuna çıkabilirsiniz.

Alkoçlar Raya Evotel

AÇIK HAVA LEZZETLERİ

Doğanın cömertliği, dallarındadır. Uludağ, kısacık bir yürüyüşünüzde bile size mevsimin taptaze meyvelerini, şifalı otlarını, lezzeti dünyaca ünlü şeflerin menülerini şenlendiren mantarlarını ikram eder. Adım başı dağ kekiği ve adaçayı sunar size. Biraz yürüdükçe böğürtlen ve dağ çileği, daha yukarılara çıktıkça frambuaz ve çayüzümü toplarsınız dallardan. Eğer siz de doğanın dilinden ve otları anlayanlardansanız, şeker otundan ebegümecine, gelincikten körpecik kızılbacağa çeşit çeşit ot toplayabilirsiniz.

Alkoçlar Raya Evotel

ATV TURLARI

Doğanın içinde, ormanların arasında ATV (All-Terrain-Vehicle) araçlarla özgürce Uludağ’ı keşfe çıkıyoruz. Maceraya, heyecana ve unutulmaz anılar yaşamaya ne dersiniz? Alkoçlar Raya’daki tatillerinizde siz de dilediğiniz zaman ATV aracı kiralayabilir, profesyonel rehberlerle işaretli rotada parkurların keyfini sürebilirsiniz.

Alkoçlar Raya Evotel

GÜNÜBİRLİK BURSA

Tarihin, sanatın, geleneksel mimarinin, kültürün, lezzetin sokaklarında zamanı durdurmaya gidiyoruz hep birlikte. Adına şiirler yazılan Bursa’nın güzelliklerini yakından görmeye gidiyoruz. Masalların, efsanelerin, tarihin sayfalarındaki muhteşem hikayelerin kahramanı olan Bursa’ya gezmeye gidiyoruz. Alkoçlar Raya’daki tatilinizde siz de günübirlik Bursa gezilerimize katılabilir ve bu kadim kentte çok keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Önceki

Çocuklar İçin Kış

Sonraki

Çocuklar İçin Yaz